Kdo je sommeliér

Kdo je sommeliér
Je to sklepmistr, degustátor nebo ten pán, co jen pije a hodně mluví? A kde můžete vidět sommeliéra v akci?

Jako národ jsme zvídaví a zvědaví a to je dobře! Díky tomu jsme udělali pokrok ve znalostech a vkusu při výběru vín, zajímá nás více původ vína, odrůda a k jakému jídlu nám bude vybrané víno nejlépe chutnat. Anebo naopak. S tím vším může pomoci sommelier. O to více pak můžeme víno ocenit a věnovat mu náležitý čas. Tuto na první pohled tajuplnou pěkně popisuje článek vydaný na idnes.cz – přejeme příjemné počtení

Sommeliera nepotkáte v obchodním řetězci u regálu s víny, v místním konzumu či na nádražní večerce, většinou ani ve specializované prodejně s víny. Tváří v tvář se ale s ním můžete setkat a hlavně si takové setkání opravdu užít – samozřejmě se sklenkou v ruce – na našich degustacích! Ať už zvolíte degustaci řízenou nebo neřízenou, rádi Vám vyjdeme vstříc a přizpůsobíme se Vašim přáním.

Degustace není suchopárným hodnocením vzorků, ale především skvělou příležitostí se o vínu a lidech kolem něj více dozvědět a ochutnat výjimečná vína. A v neposlední řadě i společenskou událostí, kterou můžete uspořádat pro své přátele, rodinu, zaměstnance nebo obchodní partnery.