Mezinárodní soutěž vín „Cuvée 2014 Ostrava“

Mezinárodní soutěž vín „Cuvée 2014 Ostrava“
Dne 24. dubna 2014 byly v Ostravě v hotelu Zámek Zábřeh vyhlášeny výsledky XII. ročníku mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín. Společnost ViP – VINO PARTNER byla u toho a jako nejlepší odběratel vítězného vinařství Moravíno Valtice pro Zlínský region, převzala ocenění Champion, které získalo víno Grand Cuvée Bílé 2013 p. s.

Tuto mezinárodní soutěž pořádá klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. ve spolupráci s hotelem Zámek Zábřeh a Národním vinařským centrem. Akce probíhá za podpory Vinařského fondu.

Moravští vinaři a dovozci vín ze zahraničí nominovali do letošního ročníku soutěže 117 soutěžních vzorků: 24 bílých vín suchých, 23 bílých vín polosuchých a polosladkých, 37 vín červených, 15 vín růžových, 6 vín šumivých a 12 vín likérových a sladkých.

Celkem byla do soutěže přihlášena vína 8 zemí: Česká republika (65 vín), Slovensko (19), Portugalsko (8), Španělsko (7), Nizozemí (6), Polsko (5), Francie (4) a Itálie (3).

Vína, která splnila statut soutěže, byla dne 14. dubna 2014 hodnocena v degustačním sále Národního vinařského centra na Zámku Valtice. Odborná komise udělila celkem 20 zlatých a 19 stříbrných medailí. Moravská vína byla honorována 8 zlatými a 12 stříbrnými medailemi.

Ocenění Champion získalo víno Grand Cuvée bílé 2013 p.s. vinařství Moravíno Valtice, víno Corbieres Premium HF 2011 (Syrah, Grenache) vinařství VINO HORT.

Přikládáme několik fotek z této významné akce:

 

Kompletní výsledky soutěže a více informací naleznete na www.cuvee.cz (Tento článek byl vytvořen za použití informací z www.cuvee.cz.)