Degustace vín

Zajišťujeme kompletní servis v oblasti „vinné gastronomie“. Dvě nejběžnější formy jsou řízená a neřízená degustace, vždy pod vedením znalého sommeliéra. Zorganizujeme Vám ale i akci na míru.

Sortiment vín, styl a obsah prezentace přizpůsobíme Vašim přáním. Degustace může být např. zaměřena na novinky v porfoliu, vína z určité vinařské oblasti, obce, od určitého vinaře nebo může být degustována jedna odrůda vína z různých kategorií vína a z různých poloh.

Umíme zorganizovat akci rozsahem srovnatelnou s každoročním, námi pořádaným Velkým koštem vín ve Fryštáku u Zlína (návštěvnost 700 lidí), ale vyjdeme Vám vstříc i při přání uspořádat degustaci pro malý okruh přátel, rodinných příslušníků, obchodních partnerů, apod.

Degustace řízená

Při této řízené akci se obvykle prezentovaný sortiment vín pohybuje mezi deseti až patnácti vzorky, což Vám umožní všechny ochutnávané vzorky náležitě zhodnotit. Sommelier Vás seznámí s původem, rozšířením i vlastnostmi révy, s výrobou vína a jeho historií, způsobem skladování, se zásadami jeho správného servírování a konzumace. Sommelier se bude věnovat i použití vín v gastronomii, doporučí tedy vhodné kombinace odrůd a pokrmů. Během degustace Vám prozradí i něco o lidech, kteří se kolem vína pohybují a rád se s Vámi podělí i o nevšední zážitky s ním spojené.

Degustace se tak stane nejen prostým senzorickým hodnocením předložených vzorků, ale příjemně stráveným dnem či večerem ve společnosti a vítanou možností dozvědět se více o bohaté vinné kultuře!

Součástí našeho servisu je dodání degustačních skleniček a tištěných přehledů ochutnávaných vín.

Víno si po skončení degustace také můžete přímo zakoupit nebo objednat domů.

Degustace neřízená

Neřízenou degustaci realizujeme formou prezentačního stolku nebo stánku, na kterém jsou připravena vína, skleničky, případně další doplňky. Hosté se na akci společensky baví a dle svého zájmu mohou navštívit našeho sommeliera, který poskytne dostatek informací o víně, odpoví na individuální dotazy a hosta obslouží.

Naše ochutnávky se tak již staly jedinečnou a nedílnou součástí plesů, rautů a nejrůznějších firemních, propagačních a privátních akcí.

TIP: Využijte naši Vinotéku Na Kapli v Napajedlích (adresa) pro uspořádání degustace! Posezení, kapacita 30 osob, k dispozici privátní archivní box.

 

Velké Košty vín

Významná společenská akce a příležitost pro milovníky vín ochutnávky našeho aktuálního sortimentu z Moravy a zahraničí.

Každým rokem pořádáme pro širokou veřejnost Velké Košty vín. Jde o unikátní možnost nejen ochutnat, ale i ohodnotit na 150 vzorků vína, které máme v daný rok v portfoliu. Do sortimentu pravidelně zařazujeme i novinky a speciality, které tak návštěvníci Koštu mohou ochutnat mezi prvními a mají svým hodnocením vliv na to, zda-li se dané víno a vinařství stane stálicí sortimentu či nikoliv. Informace o aktuálním ročníku včas zveřejňujeme.